Powiększanie penisa za pomocą kwasu hialuronowego jest metodą pozwalającą na powiększenie przede wszystkim obwodu penisa w spoczynku. Powiększenie widoczne jest przez okres kilkunastu miesięcy, a wielkość penisa po zabiegu zależy od objętości zastosowanego preparatu i waha się najczęściej od 1-3cm. Po kilku miesiącach efekt stabilizuje się, wówczas można uzupełnić objętość preparatu, jeśli jest taka potrzeba.

Wydłużenie penisa po przeprowadzeniu jego powiększenia za pomocą kwasu hialuronowego jest wartością dodaną i jest zwykle mniejsze niż przyrost grubości, najczęściej nie większe niż 1-2 cm. 

Zwiększenie objętości penisa jest zawsze widoczne i bezpośrednio związane z ilością podanego preparatu.  

Dlaczego powiększanie penisa wykonać u urologa? 

Ponieważ tylko lekarz tej specjalizacji posiada pełną wiedzę i doświadczenie nabyte poprzez realną praktykę w zakresie operacji prącia, obejmujące nie tylko wydłużenie wędzidełka i plastykę napletka lub operację stulejki ale operacje wad wrodzonych, urazów i nowotworów penisa, przeprowadzane w zakresie każdej jego części oraz wiedzę o zaburzeniach erekcji pozwalającą uniknąć większości ciężkich powikłań. 

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem tkankowym od wielu lat stosowanym w medycynie estetycznej, najczęściej do korekty rysów twarzy. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkich tkankach oraz bezpieczna, reakcje niepożądane związane z użyciem kwasu hialuronowego spotykane są sporadycznie. W zależności od życzenia i ilości implantowanego preparatu można dowolnie regulować przyrost obwodu penisa. 

Znieczulenie do zabiegu nie jest konieczne, podanie preparatu wiąże się z minimalnym dyskomfortem i jest dobrze tolerowane, jednak możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. 

Zanik efektu zabiegu nigdy nie jest całkowity, każde podanie kwasu hialurunowego prowadzi do przebudowy okolicznych tkanek, co wzmacnia efekt kolejnych iniekcji.

Zabieg jest dedykowany przede wszystkim mężczyznom, których rozmiar prącia powoduje zahamowania społeczne i jest powodem do wycofania w życiu seksualnym. Zabieg ten wybierają również u mężczyzni, którzy są otwarci na możliwości jakie niesie ze sobą medycyna estetyczna. Polecić go można również parom w wieku dojrzałym, które chcą zintensyfikować zmniejszone z wiekiem doznania w trakcie współżycia. Zabieg powoduje przyrost objętości prącia, co wpływa na wzrost pewności siebie, zmianę postrzegania własnej osoby, obiektywne polepszenie życia seksualnego.  

W przypadku, jeśli osiągnięcie pożądanego efektu wymaga wykonania również innych zabiegów, plan terapeutyczny jest ustalany przed wykonaniem powiększenia. 

Z zabiegu korzystają najczęściej mężczyźni w wieku 35 – 70 roku życia. 

Nie ma przeciwskazań sezonowych do wykonania zabiegu, powiększanie penisa można wykonać w jakiejkolwiek porze roku. 

Po zabiegu można wrócić do pracy nie wymagającej wysiłku fizycznego. W przypadku pracy obciążającej fizycznie wskazane jest odczekanie kilku dni przed powrotem do pracy /weekend/, podobnie sytuacja wygląda z ćwiczeniami na siłowni. Po zabiegu zaleca się powstrzymanie od współżycia przez okres najczęściej około 2 tygodni oraz korzystania z kąpieli w zbiornikach wodnych.   

Zabieg jest przeprowadzany przez specjalistę urologa – chirurga z szerokim doświadczeniem zabiegowym zarówno w zakresie zabiegów operacyjnych jak i medycyny estetycznej. Podanie preparatu następuje za pomocą kaniuli lub igły, w zależności od pożądanego efektu. Każdy zabieg jest spersonalizowany, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Pacjenta. Możliwe jest zastosowanie różnych preparatów w zależności od oczekiwanych efektów końcowych. 

Każdy preparat jest oryginalnie zapakowany, posiada certyfikat, metkę kontrolną dla Pacjenta i dopuszczenie do stosowania na terenie EU. 

Nie korzystamy z preparatów nieznanego pochodzenia, bez certyfikatów i od nieznanych dostawców. 

Konsultacje, wizyty jak i sam zabieg przeprowadzane są w komfortowych warunkach, bez pośpiechu, z zachowaniem intymności i dyskrecji. 

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja specjalistyczna wraz z badaniem specjalistycznym w celu oceny ewentualnych przeciwskazań do zabiegu /najczęściej to stany zapalne i przyjmowanie przeparatów przeciwkrzepliwych/ oraz oceny realnych do uzyskania efektów zabiegu i omówieniu szczegółów samej procedury.  

Cena zabiegu wraz z preparatem od 3500.00 – 5000.00 PLN

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się szczegółów na temat zabiegu i realistycznej oceny możliwych do uzyskania efektów zapraszam na konsultację – szczegółowe informacje odnośnie umawiania wizyt, w tym również on-line znajdziesz w zakładce „kontakt”. Dzwoniąc pod numer 502 217 186 rozmawiasz bezpośrednio z lekarzem.